вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się niszczą i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy czar oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od dokładnego i starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy rezultat finalny naszych robót. Przed użyciem produktów do ochrony oraz dekoracji sztachet z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanosić kolejne preparaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów rodzaj płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji zatem służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий